Arazide Garantili Su Arama
Arazide Garantili Su Arama

Yer altında bulunan suların açığa çıkarılıp kullanılması için bazı yöntemler bulunur. Bu yöntemler arasında ilk akla gelen kazı işlemleridir. Bir bölgede kazı yapılarak yer altında suyun olup olmadığı kontrol edilir. Eğer su çıkarsa gerekli alanlarda kullanılarak fayda sağlar. Fakat büyük bir bölge düşünüldüğünde kazı işlemlerinin kaç kere yapılacağı belli değildir. Kazı işlemleri her çok zaman kaybettirmektedir hem de maliyet açısından çok problem çıkarmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık sular kolay bir şekilde bulunabiliyor. Bu cihazlar su bulma konusunda son derece garantili sonuçlar veriyor.

HAKİM JEOLOJİ JEOFİZİK VE SONDAJ LTD. ŞTİ. TELEFON: 0532 359 0982

Arazide garantili su arama yöntemleri arasında artık en çok tercih edilen yöntem yer altı su arama cihazlarıdır. Bu cihazlar sahip olduğu özelliklerle yer altındaki sesleri dinleyerek suyun olup olmadığını anlıyor. Artık kazı yapmadan ve zaman kaybetmeden bu cihazlar sayesinde yer altı sularının bulunması çok kolay bir hale geliyor. Cihazlar son derece teknolojik ve pratik kullanılabilen cihazlardır. Hızlı ve akıllı olmaları sebebiyle herkes tarafından tercih ediliyor. Cihazlar sahip olduğu özelliğiyle belirli bir derinliğe kadar olan sesleri dinliyor ve su olup olmadığını kolay bir şekilde tespit edebiliyor. Bu durumlar sayesinde kazı yapılmadan ve maliyeti arttırmadan bir bölgede su olup olmadığı anlaşılmaktadır. Cihaz kolay bir şekilde taşınabilir ve tüm bölgede su arama işlemleri yapılabilmektedir.

HAKİM JEOLOJİ JEOFİZİK VE SONDAJ LTD. ŞTİ. TELEFON: 0532 359 0982

Mesela GPRx Metotlu Bu cihazların yanılma payı yoktur. %100 sonuç vererek su olan bölgeyi tespit eder. Su olan bölgeler bu cihaz sayesinde belirlenebilir. Son derece teknolojik olan cihazların çok farklı çeşitleri bulunuyor. Özellikleri arttıkça fiyatlarının doğru orantılı şekilde arttığı görülmüştür. Belirlenen menzile ve ilave özelliklere göre uygun fiyatlarda satılmaktadır. Bu cihazlarla birlikte yapılan kazı işleri artık tercih edilmiyor. Cihazlar kolay ve hızlı bir şekilde su olup olmadığını anlayabilmektedir. Bu sayede su olan bölge belirlenerek, suyun kullanımı sağlanır. Özellikle arazisi olan kişiler bu cihazları temin ederek, arazisinde bulunan suyu kolay bir şekilde tespit edebilir ve kullanabilir. Cihazlar son derece teknolojik olduğundan, hızlı ve pratik şekilde çalışarak suları en kısa süre içinde tespit etmektedir.