Arazide Sulama Suyu Tespiti 2
Arazide Sulama Suyu Tespiti

Arazilerde her zaman suya ihtiyaç vardır. Suların karşılanması için bazı yollara başvurulur. Bu yollar arasında bölgelerde kazı yapılara yer altı suyu aranır. Arazide sulama suyu tespiti yapabilmek için kazı işlemlerinin başlatılması gerekir. Kazı işleri herhangi bir alanda yapılarak yer altında suyun olup olmadığı araştırılır. Kazı yapılan alanda su bulunmazsa, başka bir alanda kazı işlemleri başlatılır. Yer altında yağmur ve kar suları sebebiyle biriken sular bulunur. Bu suların tespiti yapılarak kullanılması sağlanır.

HAKİM JEOLOJİ JEOFİZİK VE SONDAJ LTD. ŞTİ. TELEFON: 0532 359 0982

Kazı işleri yaparak su tespiti yapmak çok uzun ve maliyetli bir iştir. Bu işlemlerin daha kolay yapılabilmesi için teknolojik cihazlar üretilmiştir. Bu teknolojik cihazlar kolay bir şekilde yer altında suyun olup olmadığını tespit edebiliyor. Cihazlar belirlenen derinliğe göre üretilerek satışa sunulmuştur. Bu cihazlar kolay kullanımlarıyla yer altındaki sesleri dinleyerek suyun olup olmadığını kontrol eder. Su tespit edildiğinde cihaz gerekli bilgilendirmeleri yaparak, su olduğunun uyarısını verir. Kullanılan bölgede su bulunmuyorsa kolay taşınma yöntemleriyle başka bir bölgenin su kontrolü yapılabilir. Kazı işlerinde bu işlemler çok uzun sürdüğü için, artık tüm arazi sahipleri bu cihazı satın alarak su arama işlemlerini gerçekleştiriyor.

HAKİM JEOLOJİ JEOFİZİK VE SONDAJ LTD. ŞTİ. TELEFON: 0532 359 0982

Cihaz çok dayanıklı ve her yere kolay bir şekilde kurulabilmektedir. Sahip olduğu manyetik güçlerle yer altındaki sesleri detaylı olarak dinleyebilir. Aynı zamanda cihazlara kulaklık bağlanarak herhangi birinin dinlemesine de izin vermektedir. Cihaz kurulumu yapılarak yer altındaki suların tespiti yapılmaktadır. Kolay bir şekilde suları tespit ederek, arazi sahiplerine su uyarısı verir. Günümüzde artık kazı işlemleri yerine bu cihazların tercih edildiği görülmüştür.

HAKİM JEOLOJİ JEOFİZİK VE SONDAJ LTD. ŞTİ. TELEFON: 0532 359 0982

Cihazlar pratik ve çok amaçlı olduklarından dolayı, kazı maliyetini ortadan kaldırmaktadır. Rastgele bölgelerde yapılan kazılarda çok fazla maliyet oluşur. Bu cihaz bir kereliğine satın alınarak, su tespiti konusunda her bölgede kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Kolay bir şekilde hareket ettirildiği için, her bölgeye taşınarak kurulumu yapılabilir. Son derece teknolojik bu cihazlar dayanıklı bir şekilde üretilmiştir. Dış sesleri ayırt ederek sadece yer altındaki sesleri dinlemeye alır. Akıllı ve son derece teknolojik olması sebebiyle su tespiti yapan kişiler tarafından tercih edilmektedir.