Geofone GPRX C2 Su Bulma Cihazı
Geofone GPRX C1 Su Bulma Cihazı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte su arama yöntemleri arasında yenileri eklenmeye devam etmektedir. Günümüzde kadar su arama işlemleri kazı işlemleri yapılarak yapılıyordu. Fakat bu durumlar çok şans işi olduğundan bunu kesinleştirmek adına yeni su arama cihazları üretilmiştir.

HAKİM JEOLOJİ JEOFİZİK VE SONDAJ LTD. ŞTİ. TELEFON: 0532 359 0982

, bu üretilen cihazlardan bir tanesidir. Bu cihaz kolay bir şekilde kullanılarak sahip olduğu özelliklerle su arama konusunda çok başarılıdır. Cihaz 1000 metreye kadar her türlü suyu kolay bir şekilde tespit edebilmektedir. Yanılma payı %5 olarak belirlenmiştir. Sıcak su, soğuk su ve gaz bulma konusunda kullanılmaktadır. Son derece başarılı işler gerçekleştiren bu cihaz son derece iyi sonuçlar vermektedir GPRx ile su arama yapan firma sayısı üçtür. Bu üç firma GPRx su bulma yöntemleriyle, su arama yaptırmak isteyen kişilere hizmet vermektedir. Bu cihazlar üretilerek maliyetin azaltılması planlanmaktadır. Günümüze kadar gelen kazı işlemleri bu cihazlarla birlikte bir son bulmaktadır.

HAKİM JEOLOJİ JEOFİZİK VE SONDAJ LTD. ŞTİ. TELEFON: 0532 359 0982

Kazı işlemleri herhangi bir noktada yapılarak suyun olup olmadığı kontrol edilme işlemleridir. Fakat hiçbir zaman suyun olup olmadığını kazı yapılmadan tespit edilememektedir. Bu cihazlar üretilmesinden dolayı artık kazı işlemleri yapılmadan su arama işlemleri yapılabilmektedir. Arazi sahipleri su araması yaptırmak istediğinde bu tür cihazları satın alabilir veya bu hizmeti veren firmaları tercih edebilir. Bu cihazlar çok farklı özelliklere sahip cihazlardır. Kolay kullanımı ve pratik olmasından dolayı herkes tarafından tercih edilen su arama yöntemleridir. Yer altında bulunan suları kolay bir şekilde tespit ederek, suyun kullanılmasını sağlamaktadır. Herhangi bir bölgeye kurulumu yaparak yer altındaki sesleri dinlemektedir.

HAKİM JEOLOJİ JEOFİZİK VE SONDAJ LTD. ŞTİ. TELEFON: 0532 359 0982

Eğer su bulunmuyorsa cihaz başka bir bölgeye konumlandırılarak tekrar su kontrolü yapılmaktadır. Cihazın yanılma payı çok düşük olduğundan, herkes tarafından tercih edilmektedir. Hem sıcak hem de soğuk suyu kolay bir şekilde tespit ederek, suyu bulduğunun uyarısını vermektedir. Sahip olduğu manyetik özelliklerle, dış sesleri kesinlikle dikkate almaz. Bu tür cihazlar özel olarak hazırlanmış ve sadece yer altındaki sesleri tespit eden cihazlardır. Yer altındaki sesleri tespit ederek su bulma konusunda başarılı işler gerçekleştirmektedir.