Arazide Su Bulma Cihazı
NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) ile Su Arama ve Zemin Etüdü

Çeşitli ihtiyaçlar kaynaklı olarak birçok kişi su aramaktadır ve suya ulaşmak için de başarı oranını artırmak adına en iyi yöntemleri aramaktadır. Zemin etüdü yer altı katmanlarının değerlendirilmesini ifade etmektedir. Kalınlıkları, dirençleri gibi birçok konunun aydınlatılması için zemin etüdü çalışması yapılır ve bu çalışmalar sonucu verilere ulaşılır.

Su Arayan Jeofizik Mühendisleri : 0533 768 2590

NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) ise yeraltı tabakalarının araştırılması için kullanılan gelişmiş bir sistemdir. Yeraltı radarı olarak da isimlendirilebilir. NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) sistemi kullanılarak bir şeyin yere yakınlığı gibi birçok sonuca, veriye ulaşılabilir. Bu yüzden zemin etüdü çalışmaları için kullanılması oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Bundan dolayı bu sistemler yeraltı suyu bulmak için kullanılmaktadır.

Su Arayan Jeofizik Mühendisleri : 0533 768 2590

NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) Yöntemi ile Hangi sonuçlara Ulaşılabilir?

NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) yöntemi bir arazide suyun olup olmadığını tespit etmek için yararlıdır. Yere yollanan radyasyon neticesinde tabandaki birçok bilgiye ulaşılmaya çalışılmaktadır, bunların başında da suyun derinliği gelmektedir. Bundan dolayı suyun ne kadar derinde olduğu, arazide su olup olmadığı gibi birçok veriye ulaşılır. Kuyu açılacak yer içinde en doğru yer kolay bir şekilde bulunur. NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) ile çalışma yapılan alanın tamamına dair verilere ulaşılabilir. Bununla birlikte nmr sisteminin en gelişmiş cihazları arasında Nükleer Manyetik Rezonans cihazları söz konusudur ve tam bir başarıya imza atarak suya dair çoğu veriyi net şekilde ortaya çıkarabilir. Gelişmiş cihaz olan Nükleer Manyetik Rezonans, nmr teknolojini kullanmaktadır ve tam anlamıyla bir başarı sunmaktadır, arazide suyu bulamama ihtimali yoktur.

Su Arayan Jeofizik Mühendisleri : 0533 768 2590

Bu sistem başarı oranı yüksek bir sistemdir aynı zamanda radyasyon yayar, özellikle nmrx cihazı çok ciddi radyasyon yapmaktadır ve çalışmayı yapan mühendisler bundan dolayı gerekli önlemleri alarak çalışmalarını yaparlar. Başarılı yöntem sayesinde çok büyük oranda su ve suya dair veriler doğru olarak tespit edilir. Ayrıca bahsedildiği üzere nmr sistemi ile yapılmış gelişmiş cihazlar yüzde 100 sonuç verebilmektedir. Maliyeti de doğal olarak buna göre yükselmektedir ancak yine de birçok kişi kesin sonuç verdiği için tercih etmektedir. Yeraltı suyuna ulaşmak için birçok yöntem vardır ve hangisinin kullanılacağı bütçe ve şartlara bağlıdır.